Wybrane wypowiedzi prezydenta Iranu -Hasana Rouhaniego w formie cytatów

Hasan Rouhani sprawuje urząd prezydenta Iranu od 3 sierpnia 2013 roku do dziś. Jego poglądy na życie i świat zawarte są także w tych oto cytatach:

Pokój dla Mola Książkowego

1). „Piękne hasło: <śmierć Ameryce> jednoczy nasz naród”. (1995 rok)
2). „Wczoraj o zmierzchu otrzymaliśmy rewolucyjny rozkaz zmiażdżyć w sposób bezlitosny i z pełną mocą każde oportunistyczne działanie. Od dzisiaj nasz naród będzie świadkiem, jak siły porządkowe radzą sobie z tymi oportunistami i wichrzycielami, jeśli tylko ośmielą się ujawnić”. (1999 rok)
3). „Ameryka nie lubi niezależnych państw, nie lubi wolnych ludzi. Ameryka lubi kraje, które jej się poddały i które realizują jej żądania”. (2002 rok)
4). „Kiedy rozmawialiśmy z Europejczykami w Teheranie, jednocześnie w Isfahanie instalowaliśmy sprzęt potrzebny do procesu przetwarzania. Dzięki stworzeniu spokojnej atmosfery byliśmy w stanie ukończyć tam prace”. (2005 rok)
5). „Silny rząd nie oznacza rządu mieszającego się w każdą kwestię. Nie oznacza rządu ograniczającego życie ludziom”. (2013 rok)
6). „Szczerze chcę, aby do kraju powróciła modernizacja. To moje jedyne życzenie. Ekstremizm głęboko mnie boli. Doświadczyliśmy z jego powodu wiele problemów”. (2013 rok)
7). „Relacje między Iranem a Stanami Zjednoczonymi są skomplikowane i trudne. To permanentna rana, którą trudno zaleczyć. Jest to jednak możliwe, jeśli nie brakuje dobrej woli i wzajemnego poszanowania”. (2013 rok)
8). „Bliskie relacje irańsko-syryjskie pozwolą stawić czoło wrogom w regionie, szczególnie syjonistycznemu reżimowi”. (2013 rok)
9). „Dla kobiet muszą zostać stworzone równe możliwości. Pomiędzy mężczyzną a kobietą nie ma różnicy co do ich stworzenia, człowieczeństwa, dążenia do wiedzy, rozumowania, inteligencji, pobożności, służenia Bogu i ludziom”. (2013 rok)