Recenzja książki “Długa noc. Komisarz Jakub Mortka. Tom 6” Wojciech Chmielarz

ksiazka

Długa noc. Komisarz Jakub Mortka. Tom 6- Wojciech Chmielarz

Kiedy jedna noc zmienia wszystko w życiach głównych bohaterów, ponieważ pojawiają się w nim prostytucja, a nawet morderstwa wielu osób, nie sposób uniknąć sprawy kryminalnej, oraz policyjnego śledztwa na miarę całej Polski, o której media będą pisały przez blisko kilka tygodni, lecz dla Jakuba Mortki będzie to oznaczało jeszcze jedno- wiele tygodni ciężkiej pracy i przesłuchać, aby dociec do sedna sprawy, a także odkryć prawdę.

Akcja powieść Wojciecha Chmielarza zaczyna i kończy się w Warszawie, i opisuję jedną, długą i jesienną noc, podczas której bohaterowie zamieniają swoje życie na zawsze.
W Komendzie Stołecznej Policji czeka człowiek, który był świadkiem morderstwa. Co chce tym razem powiedzieć policji i czy zmieni to bieg śledztwa. Czy chce coś zataić przed komisarzami? A może jest tylko nic nieznaczącym świadkiem, który nie ma za wiele do powiedzenia?

Młoda dziewczyna, nie mając innego wyjścia, musi wyjść na ulicę i zadowalać przypadkowych mężczyzn. Swoją decyzję wyjaśnia trudną sytuacją finansową i musi znaleźć pieniądze nie tylko dla siebie, ale także dla swojego dziecka. Moda dziewczyna jednak się nadal waha, i nie jest do końca przekonana do prostytucji. Jaką decyzję podejmie? Czy uda jej się znaleźć inne źródło dochodu?

W białym, terenowym samochodzie siedzi człowiek, który ma tylko jeden cel- zabić jak najwięcej osób w przeciągu jednej nocy. Wie, że to ostatnie chwilę jego wolności, i chce je wykorzystać jak najlepiej. Dlaczego chce zabić? Dlaczego właśnie wybrał ten dzień?

Wstępując na naszą drugą stronę, możesz dowiedzieć się o interesujących targach książki w Warszawie.

Komisarz Jakub Mortka wraca po wieloletnim pobycie w Hadze, do Warszawy, gdzie będzie musiał zmierzyć się z kolejnym wyzwanie, lecz tym razem będzie inaczej, ponieważ będą w to zamieszani jego najbliżsi, których będzie chciał za wszelką cenę ochronić. Jego kolegom z pracy nie podoba się jednak styl pracy Mortki, ponieważ wypracował on sobie mechanizm, gdzie lubi on pracować samodzielnie. Czy tak będzie tym razem lub będzie musiał szukać pomocy u innych, aby uchronić swoją rodzinę przed niebezpieczeństwem?