Ciepłe i wzruszające powieści o sile kobiet

Po dobrej powieści oczekujemy wartkiej akcji, ciekawej, zaskakującej fabuły oraz wielowymiarowych, intrygujących  bohaterów. Czytanie takich książek nie tylko odpręża i relaksuje, ale wywołuje refleksje o świecie i relacjach międzyludzkich. Udowadnia także siłę kobiet i ich wolę przetrwania. Doskonale pokazują to trzy wyjątkowe powieści: „Dziewczyna mojego męża” Anny Szczypczyńskiej, „Siła kobiet” Barbary Wysoczańskiej oraz „ Rewanż” Nataszy Sochy. Autorki tych powieści już dały się  poznać jako doskonałe znawczynie płci pięknej.

Nie jestem psem ogrodnika, czyli „Dziewczyna mojego męża” Anny Szczypczyńskiej ( Luna, 2022).

Lucyna i Tomasz to małżeństwo, które po wielu latach wspólnego życia postanawia się rozstać. W zgodzie, bez publicznego prania brudów, po cichu. Decyzja wydaje się przemyślana, rozsądna i właściwa. Zarówno Lucyna, jak i Tomasz zaczynają cieszyć się na nowo odzyskaną wolnością. Ona nawiązuje relację z młodszym od siebie mężczyzną Kubą, on zaś zakochuje się w pięknej Jaśminie. Jest jednak jedna rzecz, która zakłóca tę sielankę. Lucyna i Tomasz nie mają odwagi przyznać się własnej córce Idzie ( studiującej za granicą) , że podjęli decyzję o rozstaniu. Kiedy dziewczyna dowie się tego w dość zaskakujących okolicznościach poczuje złość i rozczarowanie.

Ciekawą postacią kobiecą okazuje się być Lucyna. Zwyczajna, niezwyczajna kobieta. Dopiero kiedy zobaczy, że jej mężem Tomaszem zaczyna się interesować inna kobieta, dostrzeże na nowo jego zalety. Powieść zaskakuje, szczególnie gdy Tomasz z Jaśminą oraz Lucyna z Kubą spędzą razem czas na włoskim weselu swojego przyjaciela. To tam Lucyna zrozumie, czego chce naprawdę. Polecam tę książkę, której pełną recenzję znajdziemy m.in. na www.ciekawa.pl, bo to idealna pozycja na wakacyjne wyjazdy. W tle piękne włoskie pejzaże, dobre jedzenie i oczywiście miłość.

Jeden mężczyzna i trzy kobiety, czyli „Siła kobiet” Barbary Wysoczańskiej ( Filia, 2022).

Powieść, którą czyta się jednym tchem. On to Ignacy Lubowidzki, poseł na sejm II Rzeczypospolitej, człowiek szanowany i mający władzę. Manipuluje ludźmi, choć uważany jest za wybawcę. Pod maską człowieka dobrego, patrioty kryje się mężczyzna gardzący kobietami, władczy, bezwzględny. Wie o tym jego żona Rozalia, a także kochanka. Pewnego dnia Ignacy zostaje zastrzelony. Kto tego dokonał? Mnożą się pytania i wątpliwości. Młoda wdowa na pogrzebie nie wydaje się zrozpaczona. Ukrywa smutek i bliznę na twarzy za czarną woalką. Tylko ona wie, ile cierpienia przyszło jej znieść ze strony znienawidzonego męża. Po pogrzebie kontaktuje się z nią kochanka męża, informując, że mężczyzna miał z nią dziecko. Co zrobi młoda wdowa? I kim jest Ada, siostra Ignacego? Powieść historyczna, którą czyta się jednym tchem. Pokazuje, jak trudno było kobietom w dwudziestoleciu międzywojennym walczyć o swoje prawa i byt. Rozalia dopiero po śmierci męża może walczyć o siebie. Pojawia się jednak pytanie. Kto zabił zasłużonego męża stanu?

Pani detektyw w akcji, czyli „Rewanż” Nataszy Sochy ( Wydawnictwo Lekkie, 2022).

Natasza Socha potrafi rozbawić każdego. „Rewanż” to druga część powieści „Zemsta” z cyklu „Agencja Rozbitych Serc”. Główna bohaterka Agata prowadzi mobilną agencję detektywistyczną. Jej klientkami są wyłącznie kobiety, choć raz robi wyjątek i przyjmuje zlecenie od mężczyzny. W życiu głównej bohaterki dzieje się wiele, a to nie tylko za sprawą klientów. Agata jest w ciąży, a ojciec dziecka wprowadza się do jej mieszkania, choć kobieta jest zdeklarowaną singielką. Historia, która bawi, zaskakuje, wzrusza. I pokazuje, że prawdziwa miłość może się narodzić w najbardziej nieoczekiwanych okolicznościach i momencie. Polecam zarówno pierwszą, jak i drugą część książki.