Ważnym elementem w redagowaniu tekstów jest unikanie plagiatów. Istotne  jest, aby cytować swoje źródło za każdym razem, gdy używasz czyichś słów. Powiedzmy, na przykład, że piszesz esej o powieści ” W pustyni i w puszczy „. W trakcie pisania eseju odwołujesz się do fragmentu znajdującego się na trzeciej stronie książki. Możliwe, że zechcesz zacytować kilka słów bezpośrednio z niego (cytat bezpośredni). Jeżeli zdecydujesz się zamieścić fragment bez opuszczonych słów, możesz po prostu ująć go w cudzysłów i wstawić cytat strony, aby czytelnik mógł odnaleźć ten fragment w powieści, gdyby chciał.

Dlaczego ważne jest, aby określić źródła cytatu?

Kolejną metodą, którą możesz zastosować jest cytat pośredni lub parafraza. Jest to sytuacja, w której używasz swoich własnych słów, aby przekazać ogólny sens słów kogoś innego. Przy cytatach pośrednich lub parafrazowanych cudzysłów nie jest konieczny. Jednak nadal musisz podać cytat, aby pokazać, skąd zaczerpnąłeś informacje, które parafrazujesz.

Jeżeli przytaczany fragment tekstu ma więcej niż 100 słów (około sześciu do ośmiu linijek na typowej stronie), powinien być wyróżniony jako cytat blokowy. Bloki cytatów są sformatowane jako oddzielne akapity z wciętymi marginesami po lewej i prawej stronie. Nie ma potrzeby używania cudzysłowu w cytacie blokowym, ponieważ jest on już fizycznie oddzielony od tekstu głównego.