Metody na urozmaicenie pisanych tekstów.

Sprawdź, jak urozmaicić swój tekst. Istnieje kilka stylów i technik, dzięki którym Twoje teksty staną się bardziej atrakcyjne. Nawet jeśli nie jesteś doświadczonym pisarzem, możesz je wykorzystać, aby nieco urozmaicić swój tekst. Im więcej będziesz ćwiczył w stosowaniu tych technik, tym łatwiej będzie Ci to przychodziło. Oto kilka z nich, które pomogą Ci zacząć:

Trzy porady jak dobrze pisać.

Używaj metafor

Gdy mówimy, że ktoś jest zimny jak lód, wszyscy wiemy, że nie oznacza to dosłownie, że ta osoba jest zrobiona z lodu. Używanie metafor lub wyrażeń może zilustrować Twój punkt widzenia i sprawić, że Twój tekst będzie się przyjemniej czytało. Ludzie od razu zrozumieją, co masz na myśli, jeśli użyjesz dobrze znanych metafor i wyrażeń. Nie przesadzaj jednak: napisanie wpisu na blogu z 50 metaforami to już chyba przesada!

Wykorzystaj dobrą historię- cytaty

Wszyscy uwielbiają dobre historie, a większość ludzi prawdopodobnie potrafi je również dobrze opowiedzieć – zwłaszcza z własnego doświadczenia. Dlaczego więc nie spróbować wykorzystać mocy opowieści w swoich tekstach? Włączenie (odpowiedniej) historii może pomóc przyciągnąć zainteresowanie czytelnika i zapewnić większą przejrzystość. To same zastosowanie mają cytaty, umieszczenie ich przy ciekawej historii dopełni całości.

Spróbuj odwróconej piramidy

Odwrócona piramida, dobrze znany w dziennikarstwie styl pisania, oznacza umieszczenie najważniejszych informacji na początku tekstu. Od razu przekazujesz główne przesłanie i rozwijasz je w kolejnych akapitach. Ten sposób pisania przydaje się szczególnie teraz, gdy treści internetowe coraz częściej służą do odpowiadania na wszystkie rodzaje pytań zadawanych przez użytkowników.