Trzy porady jak dobrze pisać.

1. Dużo czytaj
Jeśli chcesz rozwinąć atrakcyjny styl pisania, powinieneś dużo czytać. Nie ma znaczenia, czy czytasz powieści, blogi, czasopisma, gazety itp. Regularne czytanie jest niezbędnym krokiem w kierunku poprawy własnego pisania. Po pierwsze, nauczy Cię, jak inni ludzie tworzą zdania i budują akapity. Ponadto, jeśli będziesz często czytać, nauczysz się, jak używać żartów i jak bawić się językiem na przykładach z życia wziętych. Wreszcie, dużo czytania sprawi, że rozwiniesz przeczucie tego, co sprawia, że tekst jest przyjemny w odbiorze. Będziesz zainspirowany do pisania swoich własnych artykułów w mgnieniu oka!
2. Zdecyduj się na formalny lub nieformalny
Większość tekstów internetowych nie jest zbyt formalna. Blogowanie szczególnie pozwala na nieformalny styl. Jednak nie wszystkie blogi są takie same i nie wszyscy blogerzy są tacy sami. Tak więc, pamiętaj o swojej marce i swojej publiczności i zdecyduj się na formalny lub nieformalny styl, aby zwrócić się do swoich czytelników. Używaj stylu, który pasuje zarówno do Ciebie, jak i do Twojego bloga i staraj się być konsekwentny, w przeciwnym razie Twoi czytelnicy będą prawdopodobnie zdezorientowani.
3. Postaw na różnorodność
Aby tekst był atrakcyjny dla czytelnika, powinien być zróżnicowany. Oznacza to, że powinieneś starać się unikać powtórzeń! Staraj się przeplatać długie zdania z krótszymi. Unikaj w ogóle długich zdań. Czytanie z ekranu bywa trudne dla ludzi. Długie, skomplikowane zdania jeszcze bardziej utrudniają czytanie. Staraj się używać synonimów, jeśli masz tendencję do używania danego słowa bardzo często.